Jindra Hojer z Rychlých šípů vydá knihu hlavolamů
Dne 15.1.2019 | 0 Komentáře

Pan Jindra Hojer před časem oslovil naše nakladatelství s tím, že by rád vydal knihu „Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky“, kterou poslední rok připravoval. Přemýšleli jsme, jak takové vydání knihy zafinancovat a nakonec jsme před Vánoci na crowdfundingovém serveru Hithit.cz spustili kampaň na podpoření vydání knihy. Autorem této knihy je již zmíněný Jindra Hojer, jehož jméno si většina lidí spojuje hlavně s Rychlými Šípy. Jako malý kluk se stal Foglarovou předlohou pro vytvoření jednoho z hrdinů slavných Rychlých Šípů. Nyní je mu 94 let a žije v Pardubickém domově pro seniory, kde se věnuje mimo jiné i psaní knih.Jindra Hojer - Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky

Jindra Hojer – Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičkyJaroslav Foglar si před více jak 80 lety vybral ve svém skautském oddíle právě Jindru Hojera a udělal z něho hrdinu Rychlých šípů – postavu žlutovláska s červenými šortkami. Pan Jindra Hojer je ale hrdinou i v reálném životě. Ve svých 94 letech strávil více jak rok prací na knize plné hlavolamů a logických úloh, kterou by nyní rád vydal.  Kniha bude pomáhat trénovat a rozvíjet logické myšlení jak dětem, tak i dospělým a měla by být velkým pomocníkem v přípravě na příjmací a závěrečné zkoušky.

Tvoření hlavolamů a logickým úlohám se pan Hojer věnuje celý život. „Mám jeden hlavolam, který ještě nikdo nevyluštil. Ten v knížce samozřejmě nebude chybět, tak třeba budete mezi prvními, komu se to povede,“ s nadšením sděluje pan Hojer v propagačním videu, které jsme pro kampaň na serveru Hithit připravili.

Naše nakladatelství převzalo záštitu nad vydáním knihy. S propagací a realizací projektu panu Hojerovi za nakladatelství pomáhá Lukáš Zeman a Karolína Horáková. „Kampaň sklízí velký zájem veřejnosti a již 12 dní po svém uvedení máme vybráno přes 80% z potřebné částky na vybrání knihy, “ říká Lukáš Zeman, majitel nakladatelství Knihysúsměvem.cz.

Jindra Hojer

Jindra Hojer

 

 

„Pan Hojer mě ohromil svým elánem, který přenáší i na své okolí. Měli bychom si z něho vzít příklad a cvičit si mozek jeho hlavolamy, protože jak je vidět, je to elixír života a dlouhověkosti, “ uvedla Karolína Horáková, spoluautorka projektu.

Jindra Hojer - Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky