Jindra Hojer: Střípky ze života Jindry Hojera

Kód: 120 003
359 Kč –47 %
Střípky ze života Jindry Hojera titulka
359 Kč –47 % 189 Kč 189 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Jindra Hojer, známý z Foglarových Rychlých šípů, sepsal v 95 letech střípky ze svého života. Povídky veselé, smutné, osobní až intimní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autor: Jindra Hojer

V roce 1936 byl Jindra Hojer sice ještě malý kluk, ale tehdejší členství ve Foglarově skautském oddílu Pražská dvojka ovlivnilo celý jeho život. Stal se totiž předlohou známé postavičky z Rychlých šípů. Ve svých 95 letech se však rozhodl, že usedne za psací stroj, který je památkou po jeho ženě Táje, a sepíše střípky ze života reálného Jindry Hojera.

Předchozí kniha Jindry Hojera Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky byla vyprodána prakticky ještě před vydáním. Ohromný ohlas kniha zaznamenala nejen od fanoušků Rychlých šípů a skautingu, ale i široké veřejnosti, ke které se zpráva o nové knize dostala prostřednictvím médií. Jindra Hojer se proto rozhodl, že ke svým 95. narozeninám nadělí fanouškům ještě jedno dílo, tentokrát ryze o svém životě.  Povídky, veselé i smutné, předává svým čtenářům s osobitou nadsázkou, lehkostí a vtipem, který je pro Jindru Hojera tak typický. Příběhy ze života i z cest po Řecku a Itálii z doby před sametovou revolucí i těsně po ní provázejí fotografie, které barvitě doplňují čtenářovu fantazii.

Kromě povídek ze života autora v knize navíc ožívá i smyšlená postava pana Šmodrchy, se kterým prožijete neobyčejná dobrodružství obyčejného života. Veselé (občas lechtivé) příběhy, plné ironických zvratů, připravoval autor několik desítek let. Můžeme se jen dohadovat, zda jsou fiktivní, nebo zda nechává Jindra Hojer nahlédnout do svých skutečných prožitků. Autor sám se při hovoru na toto téma potutelně usmívá a přesvědčuje, že příběhy jsou zcela smyšlené, protože „co by si o něm jinak čtenáři a fanoušci pomysleli“. Jeho zábavně tajemný tón hlasu a výraz ve tváři však dává tušit, že… Ale tak – nechme spekulací a seznamte se sami s panem Šmodrchou i skutečným Jindrou Hojerem.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy a komiksy
Hmotnost: 0.386 kg
Autor: Jindra Hojer
Počet stran: 192
Rok vydání: 2019 (1. vydání)
ISBN: 978-80-88050-06-3
Rozměry: 15 × 21,5 cm