O nás

Knihy s úsměvem

Pardubické nakladatelství Knihy s úsměvem dává příležitost novým autorům a jejich rukopisům všech žánrů. Zaměřuje se také na regionální literaturu s tematikou z Východních Čech. Dbá na osobní a individuální přístup ke každému autorovi a jeho tvorbě v průběhu celého procesu vydávání jeho knihy, ale i po něm.

Jestliže vás láká možnost nechat si u nás publikovat svou knihu, ozvěte se nám a my s vámi rádi probereme možnosti. Největší důraz klademe na osobní přístup, kvalitu a preciznost za odpovídající cenu.

Kdo je kdo...

Lukáš Zeman lukas-zeman-be-public

Lukáš je nejen majitel nakladatelství, ale zároveň aktivně řeší jednotlivé projekty a přikládá ruku k dílu. Stará se mimo jiné o grafickou podobu nových publikací a jejich sazbu. Vystudoval informatiku na Univerzitě Pardubice.

Věnuje se fotografování přírody a za svůj snímek z Bornea získal cenu v kategorii Příroda a hlavní cenu Czech Press Photo 2018. Stal se také finalistou soutěže Živnostník roku 2019 Pardubického kraje.

Kromě nakladatelství Lukáš vlastní a podílí se na chodu ateliéru Foto s úsměvem a společenství firem S úsměvem pro vás, mezi které patří i nakladatelství.

 

Jak jde čas s Knihy s úsměvem

Naše nakladatelství vzniklo původně pod hlavičkou Ing. Lukáše Zemana a jeho společnosti E-SMILE.cz, která se zabývá tvorbou grafiky, DTP, marketingu a WWW stránek pro nepřeberné množství klientů. V roce 2019 vzniklo samostatné s.r.o. s názvem Knihy s úsměvem.

Do knižního světa jsme nahlédli už v roce 2015, kdy Lukáš Zeman, majitel nakladatelství, vydal jako OSVČ úplně první knihu. Publikace Města Pardubického kraje autora Vladimíra Rozehnala započala vlnu cestopisů, které vycházejí ve stejnojmenné edici dodnes. Provází čtenáře po starodávných stezkách, které křižují Čechy, Moravu i Slezsko, objevují krásy historických měst Pardubického kraje a putují po stopách ušlechtilých koní. K cestopisům se v roce 2018 přidala také beletrie. Autorka Zdenka Rozehnalová publikací Ta země je i Tvá reagovala na stoleté výročí vzniku Československé republiky a připomněla hravou literární formou příběhy významných lidí z různých historických etap. V roce 2019 se publikační činnost začala rozrůstat. Stále pod hlavičkou Ing. Lukáše Zemana vyšly knihy, které zasahovaly i do zahraničí a objevily se v médiích. Sbírka povídek australského autora Alexe Skovrona Muž, který ulehl do své postele otevírá českému čtenáři text, který si dosud nemohl ve svém mateřském jazyce přečíst. Naopak v anglickém překladu i s českým zněním ve stejném roce vyšla básnická sbírka Elegie Jiřího Ortena.

Obrovský úspěch ale zaznamenaly knihy Jindry Hojera, jehož jméno je známé z Foglarových Rychlých šípů, kde byl předlohou pro jednu z postaviček. Ve svých 94 letech napsal Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky, které se vydaly i díky úspěšnému crowdfundingu na serveru Hithit.com. Pro velký zájem a úspěch první knihy nakonec vydal autor ještě autobiografii Střípky ze života Jindry Hojera. Aby se čtenáři mohli s autorem setkat osobně, pořádali jsme křest knihy nebo autorské čtení. Obě knihy se dostaly do médií, mluvil o nich Český rozhlas, Česká televize, televize V1, psala o nich také periodika jako Pardubický deník, Reflex nebo Týden. Média však nakladatelství Ing. Lukáše Zemana označovala chybně jako Knihy s úsměvem. Rozhodli jsme tedy, že původní nepřesnost posvětíme právní formou a na konci roku 2019 Lukáš Zeman založil novou společnost - už pod názvem Knihy s úsměvem s.r.o. Kromě právní formy se ale nic nemění. Dál budeme dbát na kvalitu vydávaných knih a osobní přístup k autorům.

Nový rok 2020 začal velmi dobře. Vydali jsme prvotinu autorky Emmy Scharkez s názvem Život s vůní lubrikantu. V červnu potom spatřil světlo světla dlouho chystaný projekt Deník jednonožce, jehož autorem je Jiří Švihálek.

 

Naši autoři

Jindra_kulatá   Skovron_kulatá   Josef-Tomáš
Jindra Hojer   Alex Skovron   Josef Tomáš
         
rozehnal-vladimir1   rozehnalova-zdenka1   Jiri-svihalek
Vladimír Rozehnal   Zdenka Rozehnalová   Jiří Švihálek