Jindra Hojer

„Matematiku leckterý čtenář v životě nebude potřebovat, ale logické uvažování bude potřebovat v životě každý. A s logickým uvažováním bude každý dobrým matematikem.

Jindra_kulatá

Jindra Hojer, chemik a pedagog, byl v roce 1936 ještě jako malý kluk členem skautského oddílu Pražská dvojka, který vedl Jaroslav Foglar, zvaný Jestřáb. Díky tomu se Jindra Hojer stal předlohou známé postavičky z Rychlých šípů.

Dnes žije v pardubickém domově pro seniory a rozhodl se, že bude volný čas vyplňovat psaním knih. Usedl za psací stroj a v roce 2019 vydal v našem nakladatelství hned dvě knihy. Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky jsou plné logických a matematických úloh a hlavolamů a mají za cíl zábavnou formou naučit čtenáře logicky myslet a ukázat, že i na nepříliš úspěšný maturitní předmět se dá vyzrát. V knize Střípky ze života Jindry Hojera předává autor s osobitou nadsázkou povídky veselé i smutné, příběhy ze života i z cest.

KNIHY OD JINDRY HOJERA

Hojer - Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky   Hojer - Střípky ze života Jindry Hojera   OKF_1209

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení