Jindra Hojer: Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky

Kód: 140 001
Akce Doporučujeme Akce Škola
248 Kč –39 %
Záhadné hlavolamy titulka
248 Kč –39 % 149 Kč 149 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Knížka, kterou ve svých 94 letech napsal Jindra Hojer, známý díky postavičce z Foglarova komiksového seriálu Rychlé šípy, které byl předlohou, je plná logických a matematických úloh a hlavolamů, nad kterými si budou lámat hlavu děti i dospělí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autor: Jindra Hojer

Publikace má za cíl zábavnou formou naučit čtenáře logicky myslet a ukázat, že i na nepříliš úspěšný maturitní předmět se dá vyzrát. Dílo spojuje matematiku a logiku s hrou.

Každá kapitola obsahuje popis a návod, jak hlavolam řešit, cvičný příklad s řešením a řadu dalších příkladů na procvičení. Nedílnou součástí je i česko-matematický slovník. Knížkou provází kreslená postavička Jindry Hojera, která radí, jak úlohy efektivně řešit. Závěr knihy je věnován samotnému Jindrovi Hojerovi, který v několika etapách představí významné okamžiky svého života – veselé i smutné.

Jak uvádí maďarsko-americký matematik George Pólya, i řešení matematických a logických problémů je umění praktické, kterému se učíme, stejně jako se učíme plavat, lyžovat nebo chodit. Námitka, že na výuku logického myšlení je dostatek času až v pozdějším věku, neobstojí. Plavat nebo chodit se také učíme v batolecím věku, proč tedy nezačít včas i s logickým uvažováním.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy a komiksy
Hmotnost: 0.267 kg
Autor: Jindra Hojer
Počet stran: 144
Rok vydání: 2019 (1. vydání)
ISBN: 978-80-88050-05-6
Rozměry: 16,5 x 23,5 cm

Video pro kampaň na Hithit.com.