Jiří Hřebíček

265290_1977768680835_2820397_o (1)-modified

Jiří Hřebíček se narodil v roce 1977 v Novém městě na Moravě a celé dětství a mládí strávil ve Štěpánově nad Svratkou. Od dětství miloval zkoumání přírody. Snaha porozumět světu zvířat jej dovedla až ke studiu Zoologie na Masarykově Univerzitě v Brně. Pak už jen stačilo vzít do ruky fotoaparát a z nadšeného pozorovatele zázraků přírody se mohl zrodit fotograf. I když sám sebe prezentuje jako fotografa amatérského, slovo amatérský má k charakteristice jeho tvorby na míle daleko. Jiřího tvorba byla otištěna v mnoha publikacích, vystavena v různých částech Evropy a Ameriky a oceněna v mnoha prestižních fotografických soutěžích. Postupem času si vytvořil zcela nezaměnitelný styl, který maže hranice mezi fotografií a malbou a divákům ukazuje pulzující přírodu v jejím přirozeném pohybu a tempu. Vznikají tak díla, která mají sílu vtáhnout diváky do děje a prožít s obyvateli světa přírody neopakovatelný okamžik.

Publikace, kterou otevíráte, je Jiřího první samostatnou knihou, kde kombinuje osobitý umělecký projev a slabost pro okřídlené tvory. Textový doprovod nevtíravým způsobem doplňuje fotografie a ukazuje jednu z mnoha cest, jak tato umělecká díla číst. Filozofický nádech dodává knize místy až meditativní ráz a vytváří svým čtenářům zážitek, který klasické publikace fotografií divoké přírody zřídkakdy poskytují.

Fotografů je v dnešní době mnoho. Těch, kteří ve Vás nechají nesmazatelnou stopu, je jen hrstka a Jiří Hřebíček k nim rozhodně patří.

MgA. Karolína Odlasová, Ph.D. 

 

KNIHA_Mezi dvema svety_prvni vydani_PEVNE DESKY_CZ_620x216.indd

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení