Jiří Švihálek

Jiri-svihalek

Jirka přišel o nohu, ale o nic víc. Miluje běhání, pivo s přáteli a srandu.

Vše začalo jízdou na rodinnou oslavu na motorce v létě 2019, na kterou Jirka se svou manželkou bohužel nedorazili. Cestou je srazilo auto s přetíženým vozíkem plným betonu, a navíc bez funkčních brzd. Během zlomku vteřiny tak byli oba nuceni kompletně změnit svůj způsob života. Z aktivních mladých lidí se na neurčitou dobu staly obvázané postavy upoutané na lůžku. Jirka přišel o nohu. Nejprve pod kolenem, ale vznikem infekce nakonec muselo jít pryč i koleno. Žena Kateřina podstoupila celou řadu operací včetně náhrady chybějící části stehenní kosti.

Jirka píše blog o tom, jak se s takovou situací vyrovnávali, jaké zážitky si odnesli z nemocnice, co vlastně obnáší nemít nohu a jaké to je učit se chodit s protézou. V červnu 2020 vyšel blog knižně pod názvem Deník jednonožce.

Zdánlivě depresivní a smutné téma je psáno s nadhledem a autor se nebojí ani černého humoru. Čtenáře tak často pobaví situace, o které by si normálně řekl, že smích se snad ani nehodí.

KNIHY OD AUTORA

Deník jednonožce

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení