Jiří Kotyk: Pernštejnové na Pardubicku a kostel sv. Bartoloměje

Kód: 150 005
100 Kč 100 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Klub přátel Pardubicka vydal druhé vydání publikaci pardubického historika PhDr. Jiřího Kotyka s názvem "Pernštejnové na Pardubicku a kostel sv. Bartoloměje". Druhé vydání vychází v rámci oslav výročí 500 let od smrti Viléma z Pernštejna, které připomínají renesanční tradice kraje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klub přátel Pardubicka vydal druhé vydání publikaci pardubického historika PhDr. Jiřího Kotyka s názvem "Pernštejnové na Pardubicku a kostel sv. Bartoloměje".

Na 82 stranách zde čtenáři naleznou informace nejen o čtyřech pernštejnským majitelích pardubického panství, ale také popis kostela sv. Bartoloměje, který je pohřebištěm Vojtěcha z Pernštejna. Publikace se dále věnuje archeologickému průzkumu kostela, který probíhal v polovině devadesátých let 20. století. Popis průzkumu je doplněn množstvím dobových dokumentů, ale i fotografií.

Druhé doplněné vydání publikace pak navíc nabízí zprávu o průzkumu hrobky Vojtěcha z Pernštejna, který probíhal v letech 2019-2020. Vše doplňují fotografie nejen interiéru kostela, ale také interiérů hrobek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy a komiksy
Hmotnost: 0.22 kg
Autor: PhDr. Jiří Kotyk, Ph.D.
Počet stran: 82
Rok vydání: 2021 (2.vydání)
ISBN: 978-80-88412-03-8
Vazba: brožovaná
Rozměry: 14,8 x 21 cm