Martina Novotná: Edice Moravské případy Jakuba a Viléma I.

Kód: 200 012
790 Kč 790 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Moravské případy Jakuba a Viléma jsou historickou detektivní sérií z pera Martiny Novotné.

Tyto historické detektivky jsou zasazené na jižní Moravu na konec 13. století, tedy do éry vlády Václava II. a jejich děj se odehrává na skutečných hradech Frejštejn a Cornštejn nedaleko Znojma. V jednotlivých knihách sledujeme dobrodružství a vyšetřování různých spletitých případů. Jak si Jakub a Vilém poradí s jejich řešením? Jaké tajemství a křivdy ukrývá Jakubova minulost? Najde Vilém pravou lásku? Pátrejte společně s naší dvojicí! 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Edice Moravské případy Jakuba a Viléma I. obsahuje první 3 díly této série tedy: Ďábel z Frejštejna, Vražda nepočestné panny, Prokletí jménem Rozálie.

 

Ďábel z Frejštejna (1. díl)

Na hrad Frejštejn se sjíždí urození hosté, aby se zúčastnili hostiny pořádané Jindřichem z Frejštejna, který zde vládne koncem 13. století. Během tohoto veselí ale dochází nejen ke krádeži jedné cenné věci, ale dokonce k vraždě.

Na objasnění zločinů osobně záleží Vilémovi, synovi hradního pána. Ten ve snaze zapůsobit na bezcitného otce a získat ztracenou věc zpět, nečekaně spojí své síly s potulným loutnistou Jakubem, který má na dopadení pachatele ještě větší zájem než on sám. Situace se zkomplikuje v okamžiku, kdy vyjde najevo, že zločiny, spáchané na hradě, jsou jen pomyslnou špičkou ledovce.

Podaří se nezvyklé dvojici vyšetřovatelů odhalit toho, kdo stojí v pozadí zločinů, nebo na šibenici skončí nevinný člověk, protože Vilém nebude mít dost odvahy dovést do konce pátrání, kde stopy vedou až do jeho nejtěsnější blízkosti?

 

Vražda nepočestné panny (2. díl)

Král Václav II. ztrácí trpělivost s řáděním loupeživého rytíře Jindřicha a vysílá proti němu vojsko, které oblehne jeho hrad Frejštejn. Rozkaz zní jasně, zajmout a potrestat pana Jindřicha a jeho syna Viléma. Tomu se ale za pomoci jeho věrného přítele Jakuba podaří z hradu uprchnout. Ani pak ale nemá vyhráno a o své místo na světě musí těžce bojovat.

Když už se zdá, že vše zdárně překonal, zjistí, že jeho potíže teprve začaly. Musí bojovat nejen o život a čest, ale především o lásku krásné Elišky. Záleží jen na něm a na jeho příteli Jakubovi, který sám skrývá dávné rodinné tajemství, zda se jim podaří zbavit Viléma obvinění z vraždy a znásilnění, za které ho čeká potupná smrt oběšením.

Času je žalostně málo a nemilosrdně utíká …

 

Prokletí jménem Rozálie (3.díl)

Zdánlivě jasný případ se výrazně zkomplikuje v okamžiku, kdy vyjde najevo, že zadrženým mužem je Vojta, bratr Ondry, věrného sluhy pana Jakuba. Ten se zapřísahá, že je Vojta nevinný, a prosí svého pána, aby jeho nevinu prokázal.

Rozbíhá se vyšetřování plné nečekaných zvratů, během kterého dochází k řadě dalších úmrtí. Pan Jakub a jeho sluha Ondra se ocitají v nebezpečí života, kdy musí čelit nejen tlupě krvelačných lapků, ale i nebezpečnému a bezcitnému protivníkovi, který se kvůli majetku nezdráhá spáchat i ten nejodpornější zločin.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy a komiksy
Hmotnost: 1.05 kg
Autor: Martina Novotná
Počet knih: 3
Rok vydání: 2021
Edice: Moravské případy Jakuba a Viléma I.
ISBN: 978-80-88412-04-5
Rozměry: 14,5 × 21 cm

Trailer Moravské případy Jakuba a Viléma