Vladimír a Zdenka Rozehnalovi: Po Čechách stezkami ušlechtilých koní

Kód: 110 004
289 Kč –20 %
Po Čechách stezkami ušlechtilých koní titulka
289 Kč –20 % 231 Kč 231 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Vydejte se pěšky, na kole, koloběžce, autem nebo železnicí po stezkách ušlechtilých koní. Navštívíte místa, která jsou spojená s chovem těchto elegantních a nenahraditelných zvířat. Cesty vás provedou historickými městy východních Čech, krajinou plnou řek, rybníků, luk, lesů, ale i kulturních a industriálních památek nebo hřebčínů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autoři: Zdenka Rozehnalová, Vladimír Rozehnal

Formát průvodce, přidané mapky, popisy nejzajímavějších lokalit a GPS souřadnice vybraných míst a jejich fotografie vám výlet usnadní. Text je oživen fiktivními historickými příběhy, které představují uvedená místa zase jiným, kreativnějším způsobem.

Stezky vás zavedou do okolí Chlumce nad Cidlinou, do historického areálu hřebčína v Kladrubech nad Labem, zapsaného na seznamu UNESCO, za nejstarším českým plemenem – unikátním starokladrubským koněm. Pokračovat můžete krajem hřebčínů, podhůřím Železných hor kolem Heřmanova Městce a Slatiňan až do biskupské Chrasti, poutní Luže nebo Skutče za „Žulovou stezkou“ k zatopeným žulovým kamenolomům. Ubytování najdete v některém ze zmíněných kempů v této venkovské krajině, kde čas běží ještě pomalu.

Publikace navazuje na dříve vydané knihy Města Pardubického kraje (2015), Tajemství Trstenické stezky (2016) a Pernštejnská stezka v 21. století (2017). Kniha je součástí edice Města Pardubického kraje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy a komiksy
Hmotnost: 0.589 kg
Autor: Vladimír a Zdenka Rozehnalovi
Počet stran: 248
Rok vydání: 2019 (1. vydání)
Edice: Města Pardubického kraje
ISBN: 978-80-88050-07-0
Rozměry: 16,5 × 24 cm