Jindra Hojer z Rychlých šípů vydá knihu hlavolamů

Jindra Hojer před časem oslovil naše nakladatelství s tím, že by rád vydal knihu, kterou poslední rok připravoval a která by nesla název Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky. Přemýšleli jsme, jak takové vydání knihy zafinancovat a nakonec jsme před Vánoci na crowdfundingovém serveru Hithit.cz spustili kampaň na podpoření vydání knihy. Jméno Jindry Hojera si většina lidí spojuje hlavně s Rychlými šípy. Jako malý kluk se stal Foglarovou předlohou pro vytvoření jednoho z hrdinů slavného komiksu. V 94 letech se rozhodl, že vydá vlastní knihu. V současné době žije v domově pro seniory v Pardubicích, kde se věnuje mimo jiné i psaní knih.

20190314_123125(0) kopie

Jaroslav Foglar si před více než 80 lety vybral ve svém skautském oddíle právě Jindru Hojera a udělal z něho hrdinu Rychlých šípů – postavu žlutovláska s červenými šortkami. Jindra Hojer je ale hrdinou i v reálném životě. Ve svých 94 letech strávil více jak rok prací na knize plné hlavolamů a logických úloh, kterou by nyní rád vydal. Kniha bude pomáhat trénovat a rozvíjet logické myšlení jak dětem, tak dospělým, a měla by být velkým pomocníkem v přípravě na přijímací a závěrečné zkoušky.

20190314_124311 kopie

Tvoření hlavolamů a logickým úlohám se Jindra Hojer věnuje celý život. „Mám jeden hlavolam, který ještě nikdo nevyluštil. Ten v knížce samozřejmě nebude chybět, tak třeba budete mezi prvními, komu se to povede,“ s nadšením sděluje pan Hojer v propagačním videu, které jsme pro kampaň na serveru Hithit připravili.

Naše nakladatelství převzalo záštitu nad vydáním knihy. S propagací a realizací projektu panu Hojerovi z nakladatelství pomáhá Lukáš Zeman a Karolína Horáková. „Kampaň sklízí velký zájem veřejnosti a již 12 dní po svém uvedení máme vybráno přes 80 % z potřebné částky,“ říká Lukáš Zeman, majitel nakladatelství Knihysúsměvem.cz.

20190228_105342

„Pan Hojer mě ohromil svým elánem, který přenáší i na své okolí. Měli bychom si z něho vzít příklad a cvičit si mozek jeho hlavolamy, protože jak je vidět, je to elixír života a dlouhověkosti, “ uvedla Karolína Horáková, spoluautorka projektu.

Kniha - Jindra Hojer z Rychlých šípů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení