Jindra Hojer z Rychlých šípů vydá knihu hlavolamů

Jindra Hojer před časem oslovil naše nakladatelství s tím, že by rád vydal knihu, kterou poslední rok připravoval a která by nesla název Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky. Přemýšleli jsme, jak takové vydání knihy zafinancovat a nakonec jsme před Vánoci na crowdfundingovém serveru Hithit.cz spustili kampaň na podpoření vydání knihy. Jméno Jindry Hojera si většina lidí spojuje hlavně s Rychlými šípy. Jako malý kluk se stal Foglarovou předlohou pro vytvoření jednoho z hrdinů slavného komiksu. V 94 letech se rozhodl, že vydá vlastní knihu. V současné době žije v domově pro seniory v Pardubicích, kde se věnuje mimo jiné i psaní knih.

20190314_123125(0) kopie

Jaroslav Foglar si před více než 80 lety vybral ve svém skautském oddíle právě Jindru Hojera a udělal z něho hrdinu Rychlých šípů – postavu žlutovláska s červenými šortkami. Jindra Hojer je ale hrdinou i v reálném životě. Ve svých 94 letech strávil více jak rok prací na knize plné hlavolamů a logických úloh, kterou by nyní rád vydal. Kniha bude pomáhat trénovat a rozvíjet logické myšlení jak dětem, tak dospělým, a měla by být velkým pomocníkem v přípravě na přijímací a závěrečné zkoušky.

20190314_124311 kopie

Tvoření hlavolamů a logickým úlohám se Jindra Hojer věnuje celý život. „Mám jeden hlavolam, který ještě nikdo nevyluštil. Ten v knížce samozřejmě nebude chybět, tak třeba budete mezi prvními, komu se to povede,“ s nadšením sděluje pan Hojer v propagačním videu, které jsme pro kampaň na serveru Hithit připravili.

Naše nakladatelství převzalo záštitu nad vydáním knihy. S propagací a realizací projektu panu Hojerovi z nakladatelství pomáhá Lukáš Zeman a Karolína Horáková. „Kampaň sklízí velký zájem veřejnosti a již 12 dní po svém uvedení máme vybráno přes 80 % z potřebné částky,“ říká Lukáš Zeman, majitel nakladatelství Knihysúsměvem.cz.

20190228_105342

„Pan Hojer mě ohromil svým elánem, který přenáší i na své okolí. Měli bychom si z něho vzít příklad a cvičit si mozek jeho hlavolamy, protože jak je vidět, je to elixír života a dlouhověkosti, “ uvedla Karolína Horáková, spoluautorka projektu.

Kniha - Jindra Hojer z Rychlých šípů