Konfety z rostoucího papíru

Kód: 467
Doporučujeme
159 Kč 131,40 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Přemýšlíte nad originálním dárkem na oslavu, svatbu nebo jen párty?

Co takhle konfety z rostoucího (kvetoucího) papíru v originálním balení. Ze složeného papíru si natrháte nebo nastříháte (vy nebo obdarovaní) tvary dle libosti a můžete je poházet venku na trávu, záhon nebo zasadit jen tak do květináče. Po čase vám z každého vyrostou pestrobarevné luční květiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V průhledném pytlíku najdete složený rostoucí (kvetoucí) papír velikosti A4 s originální autorskou kresbou luční zahrady absolventky Střední školy grafického designu v Pardubicích Elišky Vetiškové. Na zadní stranu můžete napsat věnování nebo nakreslit svůj výtvor.  

Rostoucí papír je plný semínek, které vykvetou do krásných květin. Ač je vyroben z bramborového škrobu, působí jako běžný papír, výroba i tisk je lokální, papír je 100% přírodní a biologicky rozložitelný. Natrhané či nastříhané kousky tak můžete vy nebo obdarovaní poházet volně po zahradě nebo plánovaně zasázet do záhonu nebo květináčů (doma i venku). 

V pytlíky je i návod, který vám poradí, jak při sázení a následné péči postupovat. 

 

MIX DIVOKÝCH KVĚTIN

Těmito divokými květinami podáváte pomocnou ruku včelám a motýlům. Ti u nás zažívají těžké časy vinnou stále mizejících zdrojů potravy.
Na zahradě či v parku je nejlepší doba pro setí od března do června, v interiéru od konce března. 

V této směsi najdete semínka těchto květin:

 • Hledík (Antirrhinum),
 • Zářivka (Godetia),
 • Šatr (Gypsophila),
 • Kosmatec sedmikráskovitý (Dorotheanthus),
 • Chrysanthemum,
 • Petunia,
 • Tařicovka (Lobularia),
 • Nestařec (Ageratumen),
 • Štěničník (Iberis).

 

NÁVOD PRO PĚSTOVÁNÍ KROK ZA KROKEM

Rostoucími pohlednicemi začíná zábava s pěstováním. Postupujte, prosíme, podle tohoto návodu. S kapkou štěstí a pomocí přírody vám vyrostou krásné luční květiny.

 1. Nejprve papír opravdu důkladně navlhčete, aby byl opravdu mokrý. Díky tomu se papír dobře rozpustí a semínka mohou klíčit.
 2. Většině rostlinek se lépe daří venku. Ideální doba setí je od března do června, v interiéru od konce března (kvůli dostatku denního světla dodržte termíny i pokud sejete uvnitř). Půdu odhrňte, zkypřete a položte na ni rostoucí papír.
 3. Rostoucí papír přikryjte 1–1,5 cm kvalitní půdy. Semínka tak získají dostatek živin, ochranu a světlo, aby vyklíčily. Pokud papír pokryjete příliš silnou vrstvou půdy, budou semena klíčit méně rychle nebo vůbec.
 4. Na začátku zalévejte trochou vody určitě každý den, aby papír zůstal vlhký. Nejlepší je použít rozprašovač, aby papír dostával všude stejné množství vody.
 5. Sázejte na světlé a teplé místo. Buďte ale opatrní s místem na plném slunci, zejména v létě.
 6. Nyní je čas trpělivého čekání. První rostliny vyklíčí do týdne. Rostlinky už zalévejte méně než v prvním týdnu.

Rostoucí papír vám nevykvetl, i když jste dodrželi správný postup? Zkušení zahradníci říkají, že mají „zelené prsty“ a hodně štěstí. A právě to vám možná chybělo. Nebo došlo k nějaké chybě: prudké slunce a vedro a semínka vyschla, nebo se naopak utopila při průtrži mračen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rostoucí papír OOK
Hmotnost: 0.012 kg
Materiál: rostoucí (kvetoucí) papír
Rozměr: A4
Semínka: Luční květiny
Rozměr složeného papíru: 21 x 30 cm