Josef Tomáš: Návrat Anežky Přemyslovny

Kód: 130003
289 Kč 289 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Vyprávění volným veršem zamilované dvojice vás provede historickými místy Prahy, která jsou spjatá s princeznou a řeholnicí Anežkou Českou (nebo také Anežkou Přemyslovnou). Knihu napsal český autor, který v 60. letech emigroval a dodnes žije v Austrálii, kde na rodnou zemi vzpomíná, stejně jako představitelka z této knihy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Návrat Anežky Přemyslovny psal Josef Tomáš v Melbourne v letech 1996 až 1999 pod dojmem jedné ze svých návštěv Prahy, když více než dvacet let nebyl ve své vlasti vítán. Při pohledu na město si uvědomil jeho stále živou historickou kontinuitu se všemi hrůzami i krásami. Svou roli zde možná sehrálo i svatořečení Anežky Přemyslovny, k němuž došlo nedlouho předtím (12. 11. 1989).

Ve dvojí dějové linii Návratu Anežky Přemyslovny – pokud lze u této básnické alegorii mluvit o ději – spolu procházejí Prahou muž a žena, která přijela z ciziny na mužovo pozvání. Muž i žena jsou lidmi současné doby, ale jako by byli zároveň českým králem Václavem I. a jeho sestrou Anežkou, kteří se zde po staletí setkávají. Jak známo, vztah mezi Anežkou a Václavem I. byl velmi vřelý a Anežka byla svému bratrovi často rádkyní. Muž a žena navštěvují v Praze místa, která jsou nějak spojena s Anežkou, a žena se stále snaží najít důkazy pro to, že v dávné minulosti skutečně Anežkou byla. Hledá i odpověď na otázku, proč se vrátila. Bylo to opravdu proto, že se musela vrátit k tomu, co nade vše milovala? Volný verš vás provede poetickými místy stověžaté Prahy.

Knihu provází ilustrace Petra Probsta. Dílo je dostupné v sedmi jazykových verzích (kromě této české také anglické, německé, francouzské, španělské, italské a ruské) ZDE.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy a komiksy
Hmotnost: 0.175 kg
Ilustrátor: Petr Probst
Jazyk: český
Žánr: poezie
Počet stran: 96
Rozměry: 140 x 200 mm
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-907754-2-8