Chystáme: Deník jednonožce (Jiří Švihálek)

V červenci přišel Jiří Švihálek o nohu, dnes už ho můžete potkat v ulicích Pardubic bez vozíčku i berlí. Zážitky z nehody, pobytu v nemocnici nebo průběhu zotavování popisuje na svém blogu pacholek.com, který se rozhodl vydat knižně. A servítky si nebere. Čtrnáct dní stačilo na to, aby se na projekt Jiřího Švihálka a nakladatelství Knihy s úsměvem vybralo na crowdfundingovém serveru hithit.com přes 80 % z celkové potřebné částky 300 015 Kč. Kampaň potrvá do poloviny ledna a zájem o vydání knížky stoupá.

Deníček, který si začal Jirka psát hned po nehodě, byl původně určen jen nejbližším kamarádům a příbuzným. Svojí upřímností a lidskostí si ale brzo získal tisíce čtenářů. „Přichází fyzioterapeut. Už nemám tu hezkou sympaťandu, ale tenhle je taky v pohodě. Veze s sebou vozejk! Ty vole, vozejk! Pecka! Pár dní po amputaci a já začnu drandit po nemocnici! Oznamuje mi ale, že nejdřív musím předvést, že dokážu sedět. Tak mi přinesl velký molitanový bloky na podložení zad a nohy a posadil mě v posteli. Bolí to už po pár vteřinách, ale touha se někam posunout je větší.“

Blog Jirkovi pomáhal hlavně psychicky. Vypsat se z traumatu, které prožil se svojí ženou v letních měsících na motorce, mu pomohlo k vyrovnání se s celou situací. Brzy ale bylo jasné, že jeho slova budou pomáhat i čtenářům. „Jste úžasní! sama dlouhodobě marodím a díky vám mi to přijde jako prkotina,“ píše jedna z přispěvatelek na hithit.com. Se svými syrovými texty uspěl Jirka i v soutěži Křišťálová Lupa 2019, kde se umístil na třetím místě.

Deník jednonožce

Už po 19 dnech se potřebná částka naplnila ze 100 %, a tak si Deník jednonožce budete moci v knižní verzi přečíst v první třetině nového roku 2020.

Těšíte se na novou knihu? Přispějte zde a přihoďte si k tomu nějakou odměnu. Kampaň potrvá až do 18. ledna!

hithit2