Chystáme: Deník jednonožce (Jiří Švihálek)

V červenci přišel Jiří Švihálek o nohu, dnes už ho můžete potkat v ulicích Pardubic bez vozíčku i berlí. Zážitky z nehody, pobytu v nemocnici nebo průběhu zotavování popisuje na svém blogu pacholek.com, který se rozhodl vydat knižně. A servítky si nebere. Čtrnáct dní stačilo na to, aby se na projekt Jiřího Švihálka a nakladatelství Knihy s úsměvem vybralo na crowdfundingovém serveru hithit.com přes 80 % z celkové potřebné částky 300 015 Kč. Kampaň potrvá do poloviny ledna a zájem o vydání knížky stoupá.

Deníček, který si začal Jirka psát hned po nehodě, byl původně určen jen nejbližším kamarádům a příbuzným. Svojí upřímností a lidskostí si ale brzo získal tisíce čtenářů. „Přichází fyzioterapeut. Už nemám tu hezkou sympaťandu, ale tenhle je taky v pohodě. Veze s sebou vozejk! Ty vole, vozejk! Pecka! Pár dní po amputaci a já začnu drandit po nemocnici! Oznamuje mi ale, že nejdřív musím předvést, že dokážu sedět. Tak mi přinesl velký molitanový bloky na podložení zad a nohy a posadil mě v posteli. Bolí to už po pár vteřinách, ale touha se někam posunout je větší.“

Blog Jirkovi pomáhal hlavně psychicky. Vypsat se z traumatu, které prožil se svojí ženou v letních měsících na motorce, mu pomohlo k vyrovnání se s celou situací. Brzy ale bylo jasné, že jeho slova budou pomáhat i čtenářům. „Jste úžasní! sama dlouhodobě marodím a díky vám mi to přijde jako prkotina,“ píše jedna z přispěvatelek na hithit.com. Se svými syrovými texty uspěl Jirka i v soutěži Křišťálová Lupa 2019, kde se umístil na třetím místě.

Deník jednonožce

Už po 19 dnech se potřebná částka naplnila ze 100 %, a tak si Deník jednonožce budete moci v knižní verzi přečíst v první třetině nového roku 2020.

Těšíte se na novou knihu? Přispějte zde a přihoďte si k tomu nějakou odměnu. Kampaň potrvá až do 18. ledna!

hithit2

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení