Jindra Hojer si popovídal s Martinem Veselovským v DVTV

Pětadevadesátiletý Jindra Hojer, známý z Foglarových Rychlých šípů, kde byl předlohou pro stejnojmennou postavičku, a také autor knih Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky a Střípky ze života Jindry Hojera, poskytl rozhovor pro DVTV. Pro redaktora Martina Veselovského nebyla překážkou ani Jindrova nedoslýchavost, ani stokilometrová vzdálenost od Prahy. Osobně ho navštívil v pardubickém domově pro seniory a popovídal si s ním o životě, Rychlých šípech nebo knihách.

 

Jindra Hojer se slzami v očích vzpomíná na své kamarády, skautský oddíl, Jaroslava Foglara, dvě manželky a přítelkyni. Dojala ho také vzpomínka na nedávné setkání s dětmi ze třetí třídy: „Přišel takový klouček, nemá ani knížku, ani časopisy, tak povídám: ‚Co bys mi chtěl říct?' A on povídá: ‚Pane Hojere, můžu si vás pohladit?' Mně vytryskly v tu chvíli slzy a všecky dárky, co jsem předtím dostal na besedách, byly nic. Jan Jedlička ze třetí třídy mi dal tím pohlazením mnohem víc.“‎

Prozrazuje také, jestli píše další knížku: „Co je tady za život. Tak se vyspím (...) Čekám do oběda. Přinesou oběd, najím se. A co mám dělat? Čekám na svačinu. Po svačině čekám na večeři a po večeři koukám chvíli na televizi a jdu spát. A co ten volný čas? No tak píšu.“‎

Rozhovor pro DVTV poskytl nedávno také Jiří Švihálek, jehož Deník jednonožce chystáme k vydání. Na jeho povídání se můžete podívat zde.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení